Aktuális projektjeink
Hate Trackers
A projekt fő célja, hogy elősegítse a fiatalok (19-28 éves) aktív állampolgári részvételét, és egy olyan nemzetközi hálózat létrehozását, mely a gyűlöletbeszéd és a társadalmi részvétel akadályai ellen küzd.
E cél elérése érdekében, a projekt az európai ifjúsági szervezetek közötti együttműködést kívánja elősegíteni, szakértelem és bevált gyakorlatok megosztása révén. Emellett a projekt keretében egy olyan innovatív képzési módszertant fogunk tervezni, tesztelni és megszilárdítani, amely megkönnyíti a fiatalok szerepvállalását és részvételét, és segíti az összefogásukat.
DCYDE!
A DCYDE! célja, hogy kézzelfoghatóvá tegye a globális állampolgárságot. Az online kommunikáció és a hibrid tanulási környezetek használatával a DCYDE! lehetővé teszi a határokon átnyúló és transzkulturális párbeszédet, a perspektívaváltást és a közös tapasztalatszerzést.
A DCYDE! által létrehozott hibrid tanulási környezetekben a digitális médiát kulcsfontosságúnak tekintik a különböző nézőpontok meghallgatásának és láthatóvá tételének, valamint a globális fenntartható fejlődés témáinak érzékelhetővé tételéhez. Ily módon az internet a globális fenntartható fejlődés kommunikációs és tervezési terévé, a gondolkodás és a vita terévé válik, ahol a szolidaritáson alapuló cselekvés megtanulható. Röviden: egy olyan térré, ahol a fiatalok által irányított élő laboratóriumok hozhatók létre a globális fenntartható fejlődés alakítása érdekében.
SUBLIME
A program a polgárok szerepvállalásának erősítésére, az éghajlatvédelmi intézkedések előmozdítására és a nemek közötti egyenlőség előmozdítására összpontosít. A projekt a korábbi kezdeményezésekre és partnerségekre épül, hogy fokozza a fenntartható fejlődési célokra összpontosító politikai döntéshozatalt és a befogadó társadalmakat.
Képek a projektekről
Ha szeretnél bekapcsolódni a projektjeinkbe, küldj nekünk üzenetet!
Azzal, hogy elküldi nekünk az űrlapot, kijelenti, hogy elolvasta és megértette a Cromo Alapítvány Adatkezelési Szabályzatát!
Korábbi projektjeink
We-DEMOCRACY
A CROMO Alapítvány egy nemzetközi projekt keretében vizsgálja tagállami szinten a polgárok ismereteit, hozzáállását, szokásait és igényeit a körforgásos gazdasággal kapcsolatban.
A projekt Bulgária, Görögország, Magyarország, Olaszország és Románia kutatóit tömöríti azzal a céllal, hogy elősegítse az aktív európai polgárságot és javítsa az állampolgári és demokratikus részvétel feltételeit. A projekt egy sor olyan tevékenységet szervez, amelyek célja, hogy az állampolgárokat képessé tegye arra, hogy tanuljanak egymástól, együttműködjenek és részt vegyenek a döntéshozatalban a körforgásos gazdaság területén.
Magic of the Frame
A projekt célja, hogy segítse a középiskolai tanárokat abban, hogy kapcsolatot teremtsenek a fiatalokkal és irányítsák őket. Ezt egy új módszer kidolgozásával szeretnénk elérni, amely közelebb hozza a diákokat a valósághoz egy védett környezetben miközben felhívja a figyelmüket a társadalmi kérdések fontosságára. Eszközül a dokumentumfilmeket használjuk kiegészítve a terepen történő ismeretgyűjtéssel, filmvetítésekkel és műhelymunkákkal.
eLearning
Az eLearning platformunk az álhírek, a politikai manipuláció, a reklámok befolyása, a gyűlöletbeszéd felismeréséről és megoldásáról folyamatosan elérhető:
https://elearning.youthmythbusters.eu/
Klímatudatosság témájában az eLearning platformunk itt elérhető tanulók és trénerek/facilitátorok számára:
ActNow - Cselekedj!
Az éghajlatváltozással foglalkozó tudományágak és a közéleti cselekvési kezdeményezések közötti szakadék áthidalása - ez az Act Now; egy olyan projekt, amelynek középpontjában új, nem formális és informális oktatási eszközök és módszerek kifejlesztése áll; olyan eszközöké, amelyek vonzóak a fiatal generáció számára. A projekt célja, hogy felkészítse a fiatalokat arra, hogy mobiltelefonokon alkalmazható játékok segítségével a környezettel és a fenntartható fejlődéssel kapcsolatos változások szószólójaként járjanak el.
Bővebben a projekt tevékenységekről: https://www.actnow-europa.eu/
Mítoszírtók - YouthMythBuster
2019 szeptembere és 2021 októbere között olasz, görög, ciprusi és cseh partnereinkkel 5 országban vettük fel a harcot az álhírek, a manipulatív és propaganda tartalmakkal, valamint a gyűlöletbeszéd példáival az Interneten. Célunk, hogy a 16-24 éves korosztályt bevonjuk, képezzük a fenti tartalmak felismerésére, és arra, hogy milyen konkrét eszközeik vannak ezek ellen!
A projekt keretében eLearning tananyag, fiatalok által indított kampányok és ajánlások készültek.
A civil társadalom szervezeteinek hatásmérése
Nemzetközi együttműködés annak érdekében, hogy szervezetek számára a fejlettségüknek megfelelő, egyszerű, napi szinten alkalmazható hatásmérő eszközöket adjunk.
Együttműködő országok: Törökország, Portugália, Magyarország
A projektet a Robert Bosch Foundation támogatta.
A közösségek a szabadság végvárai
Nemzetközi projekt az online közösségek, a bejegyzett civil szervezetek és az informális közösségek kutatásának és fejlesztésének innovatív lehetőségeiről. A projekt keretein belül képzéseket tartottunk a magyar civilszervezetek számára a lakosság eléréséről, a közösségi média használatáról.
Elkészült egy tanulmány a mai magyar helyzetről a civil szervezetek szempontjából. Összegyűjtöttünk egy olyan eszköztárat, amely a lakosokkal, a fiatalokkal való csoportmunkát támogatja.
A projektet a Robert Bosch Foundation támogatta.
A link itt: https://sites.google.com/view/takeawaytoolkit/home
PIN-Project Idea Network
Civil szervezetek nemzetközi hálózata közös projektfejlesztés, pályázatírás és programmegvalósítás érdekében.
A magyar civil szervezeteket így segítettük bekapcsolódni európai és más hálózatok munkájába.
Állampolgári Hálózat
Az önkormányzat állampolgár-barát, demokratikus működésének figyelése, mérése, visszajelzés adása állampolgárok és a polgármesterek részvételével.
Fiatalok a Tápióságért
2018-2019-ben a Tápióságban aktív települések fiataljai, tanárai és helyi lakosok bevonásával indítottunk helyi közösséget fejlesztő, a fiatalokat a közösségi ügyek iránt érzékenyítő projektet.
A projektet az Open Society Foundation támogatta.
A projekt oldala itt érhető el: https://sites.google.com/s/1xwAITIKdAP889alaB2FSJikmuznn_m6y/p/1OtaLKdmnq8KKbM3ZaGHpC0-DxHJfvgZa/edit
Fenntartható helyi társadalom, társadalmi vállalkozások
EuropeAid/134863/C/ACT/MULT, Social & Solidarity Economy as Development Approach for Sustainability (SSEDAS) in EYD 2015 and beyond
A 2015-2018 között zajló projektben számos európai országgal közösen a szolidaritás alapú, helyi társadalmi vállalkozásokon alapuló gazdasági modelleket dolgoztunk ki.
Online közösségek kutatása
OSIFE, 2015-2016
A projektben magyar online közösségeket térképeztünk fel, majd kategorizáltuk és kutattuk a közösségek megalakulásának szakaszait, fordulópontjait. Tréningeket és egyéni tanácsadásokat nyújtottunk számukra a fejlődésükhöz.
Magyarországi Evangélikus Egyház
Tervező műhelymunka, tanulmány és elemzés, tréning tematikák és segédanyagok kidolgozása, felmérés 1 600 dolgozó számára, trénerképzés, vezetői képzés, csoportvezetői képzés.
TIDE- Globális nevelést mindenkinek!
Olasz, finn és wales-i partnerekkel közösen a globális célok megismertetése és megértése érdekében interaktív, játékos műhelymunkákat tartottunk értelmileg sérült fiatalok számára, majd trénerképzés keretben maguk is képessé váltak társaik számára átadni a megszerzett ismereteket.
KÖzösségi KEzdeMÉNYezések Nógrádban és Baranyában
A projekt célja az volt, hogy a Cromo szervezet- és közösségfejlesztő alapítványként szolgáltatásait az arra rászoruló szervezeteknek, közösségeknek biztosítsa, valamint előmozdítsa a roma célcsoportokkal foglalkozó szerveződések megerősödését, ismertségét és aktív részvételét a helyi közéletben Nógrád és Baranya megyében. Célunk volt továbbá, hogy az ország két halmozottan hátrányos helyzetű régiójában Közösségi Kezdeményezések (un. Kőkemények) lebonyolításának támogatásával helyi kapacitást erősítsünk.
Kulcskompetencia-fejlesztés és egyéb felnőttoktatási programok
A Budapest Esély Nonprofit Kft kérésére számos hátrányos helyzetű célcsoport számára adtunk képzést kulcskompetencia, álláskeresés, kommunikációfejlesztés témakörökben (tartós munkanélküliek, hajléktalanságban élők számára).
Bögrefónia
A "Bögrefónia" a Cromo Alapítvány és a Spiritusz Egyesület közös kampányként valósult meg, a Norvég Civil Támogatási Alap finanszírozásában, 2015. január és augusztus között. A kampányban a felkészítéstől kezdve egészen a nagy bemutatkozásig a fogyatékkal élő személyek kerültnek alkotó, bemutatkozó és segítő-támogató pozícióba. A kampányunkat a 2015-os tavaszi fesztivál idejére időzítettük, mivel művészi környezetbe ágyazva az üzenet sokkal erőteljesebben és hatásosabban jelent meg.
A résztvevő fogyatékkal élő emberek új szerepben ismerték meg saját magukat, készségeik fejlődtek, új lehetőségek nyíltak meg számukra, valós képet közöltek magukról, céljaikról, és értékes visszajelzéseket kaptak a fesztivál látogatóitól.